10 parmak yazmayı öğrenmek için mükemmel siteler.

On parmak yazmayı öğrenebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz siteleri derledik.

10 parmak yazmayı öğrenmek için mükemmel siteler.
10 parmak yazma siteleri

On parmak yazmak veya bakmadan yazmak isteyenler için internet üzerinde online olarak ücretsiz ders ve alıştırma imkanı sunan çeşitli siteler var, bu siteleri yazımızın devamında derledik. On parmak yazma sitelerine geçmeden önce , on parmak nasıl yazılır ? diye soracak olursanız Bakmadan nasıl yazılır ?  adlı makalemize göz atabilirsiniz. Yazımıza geçelim.

TEKNO DERYA SİTESİNİN KENDİ ON PARMAK YAZMA UYGULAMSI İÇİN TIKLAYINIZ.

1.M5 Bilişim


m5 bilisim anasayfası

Yukarıda görüldüğü gibi bir anasayfaya sahip olan M5bilişim internet sitesi yıllardan beri online ve ücretsiz olarak 10 parmak klavye dersleri vermektedir, kendim de şahsen zamanında çok aktif olarak kullandım bu siteyi , yabancı muadillerini hiç aratmıyor içerisinde on parmak klavye derslerinin yanı sıra farklı dersler de var örnek vermek gerekirse hızlı okuma gibi dersler, site klasik on parmak derslerinin yanı sıra çeşitli on parmak yazma oyunları ekleyerek on parmak yazmayı eğlenceli hale getiriyor, site içerisinde çeşitli hızlı yazma düelloları var ve online olarak rakiplerinizle yarışabiliyorsunuz. Kesinlike sadece bu siteyi bile aktif olarak kullanarak on parmak yazabilir hatta katipliğe bile hazırlanabilirsiniz.

klavye dersleri tekno derya
Site kendi içerisinde yaptığınız alıştırmalar sonrası sizi deneme sınavlarına sokuyor deneme sınavları sonrasında çok iyi hazırlanmış istatiksel analizler sayesinde hangi tuşlarda hata yaptığınızı hangi harflerde kelimelerde yanlışlar yaptığınızı rapor halinde sizlere sunuyor.

Siteye erişmek istiyorsanız Google'dan M5bilişim yazarak aratbilirsiniz, ya da bu linkten tıklayarak erişebilirsiniz.

2.Typinggame.com


typingme tekno derya

Klavyede on parmak yazmayı çoğu kişinin bu siteden öğrendiğini tecrübelerimle söyleyebilirim, çok iyi bir arayüze sahip olmasa da işlev olarak on parmak yazmayı öğrenmeye yarayan en iyi sitelerden , içerisinde üyelik açıp sırayla alıştırmaları geçtikten sonra hız testine girebiliyorsunuz. Gayet basit bir kullanımı ve arayüzü var.

typing me tekno deryaSizlerde typingme sitesini kullanarak emin ki kısa bir süre içerisinde on parmak yazmanın zevkini tadacaksınız. Türkçe ve ingilizce desteği olan bu on parmak öğrenme sitesi listemizde 2.sırada.

3.Klavyecalis.com

klavye calis tekno derya

 

Listemizde üçüncü sıradan yer bulan klavyecalis.com yine türk yapımı bir site , m5 bilişim kadar olmasa da alanında iyi ve arama motoru aramalarında kendine ilk sayfadan yer buluyor 

klavye calis tekno derya

Çalışma mantığı benzeri sitelerle aynı olan , parmak alıştırmaları , ve hıza yönelik kelime ve harf bazlı alıştırmalar yapan bu siteye sizlerde bu linkten ulaşabilirsiniz.

4.10fastfingers.com

10 fast fingers

Yabancı yapımı olan 10fastfingers sitesi ciddi anlamda dünya çapında adını duyurmuş bir on parmak yazma sitesidir , 10 parmak yazmayı öğretmekten çok 10 parmak  yazanlar arasında bir yarışma platformudur kendisi. Dünyanın tüm dillerini yapısında bulunduran , çok oyunculu bir klavye yarışma sitesidir. İçerisinde çeşitli yarışma formatları vardır , örnek vermek gerekirse 3 kişi aynı yarış alanında yarışa başlıyor ve en çok yazan yarışı kazanıyor. Dünyadaki tüm insanlarla veya sadece kendi ülkenizin insanları ile yarışabiliyorsunuz. On parmak yazmayı öğrendikten sonra bu yarışmalar gelişiminizi kat kat artıracaktır bence. 

10fastfingers tekno derya

Sizlerde bu siteye google'a 10fastfingers.com yazarak yada direkt bu linkten ulaşabilirsiniz.