LG’den giyilebilir hava temizleme cihazı PuriCare

Maske kullanımının artması sonucu şirketler de bu pazarda kendi çalışmalarını geliştirme peşinde. LG maskeye alternatif olarak maske şeklindeki giyilebilir hava temizleyicisi PuriCare adlı ürününü duyurdu. Tabiiki akla gelen ilk soru da koronavirüse karşı işe yarayıp yaramayacağı.

LG’den giyilebilir hava temizleme cihazı PuriCare
LG giyilebiir hava temizleme cihazı - Tekno Derya

Maske kullanımının artması sonucu şirketler de bu pazarda kendi çalışmalarını geliştirme peşinde. LG maskeye alternatif olarak maske şeklindeki giyilebilir hava temizleyicisi PuriCare adlı ürününü duyurdu. Tabiiki akla gelen ilk soru da koronavirüse karşı işe yarayıp yaramayacağı. 

LG'den giyilebilir hava temizleme cihazı - Tekno Derya

Güney koreli teknoloji firması LG geliştirdiği maske şeklindeki hava temizleyicisini duyurdu hem de çok iyi gözüküyor. Bu teknolojinin tam adı LG PuriCare Giyilebilir Hava Maskesi, içinde pille çalışan fanlar ve çift değiştirilebilir hava temizleme filtresine sahip. Maske sizin nefes alışverişinizi takip ederek fanların hızını ona göre ayarlayabiliyormuş. 

LG PuriCare’ın lansman açıklamasında koronavirüsten tam olarak bahsedilmedi yani koronavirüse karşı koruyuculuğu konusunda bir bilgimiz yok. LG PuriCare’ı ev yapımı ve tek kullanımlık maskelere alternatif olarak geliştirdiğini söyledi, eh buradan çıkan sonuç şu oluyor amaçları aynı zamanda covid-19’u da engellemeye çalışmak. 

Covid-19'a karşı etkili mi ?


korona virüs

LG PuriCare’ın koronavirüse karşı başarılı olup olmadığına dair net bir bilgi vermekten kaçınıyor demiştik. Bu konuda ayrıntı vermek için testlerin ve sertifikasyonun tamamlanması gerektiğini söylemişler. LG’ye bu konuda güveniyoruz zira kendilerine ait bir çok hava temizleme ürünü var. Bizler de umuyoruz ki bu gibi ürünlerin daha gelişmiş hallere gelmesi ve sonunda artık kötü virüslere karşı komple bir koruma sağlaması bir an önce olur.

Dezavtanları neler ?

Ürünün iyi özellikleri olduğu kadar dezavatajları da var tabii ki, bunlardan bir kaçını paylaşayım,
İşin kötü tarafı PuriCare pilleri bittikten sonra normal bir maske olarak bile kullanılamıyor,
Cihazın içinde 820mAh batarya var ve bunlar düşük güç kullanımında 8 saatlik, güç modunda ise 2 saatlik bir kullanım sunuyor. 

 

Ne zaman satışa sunulacak ?

Ürünün ne zaman pazara çıkacağına dair net bir bilgi olmasa da LG PuriCare’ın yılın son çeyreğinde pazarlara sunulacağını tahmin ediyoruz. 
Umarım ilerleyen zaman da bu gibi maskelere ihtiyaç duymayız ve hayatımız olağan haline tekrar geri döner, güneşli yarınlarda görüşmek dileğiyle